Mercedes-Benz ve Heron Preston’tan Yeni Konsept

Mercedes-Benz, moda tasarımında inovasyon ve sürdürülebilirliğin sınırlarını zorlayan Amerikan tasarımcı ve kreatif direktör Heron Preston ile beraber hazırladıkları yeni konsept tasarım koleksiyonunu tanıttı.

Hava yastığı patentinin 50. yılını doldurması ve hayat kurtaran bu özelliğin Mercedes-Benz binek otomobillerinde kullanılmaya başlanmasının 40. yılına özel olarak hazırlanan konsept tasarımlar, geri dönüştürülmüş hava yastığı parçalarından oluşuyor.

Konsept tasarımlara ek olarak, ileri dönüştürülen hava yastıkları, Heron Preston tarafından tasarlanan özel ürünlere evirildi. Bu ürünler, 10 Eylül’den itibaren küresel platform GOAT’ta çekiliş yoluyla dağıtılmaya başlanacak.

Bu yenilikçi iş birliği, tasarımın sınırsız olanaklarını keşfetmenin yeni yollarını bünyesine dahil ederek markanın gelişimine katkı sağlıyor.

Preston, konsept tasarım koleksiyonu için çığır açan hava yastığı güvenlik özelliğini, hava yastığından ilham alan ve ileri dönüştürülmüş Mercedes-Benz binek otomobili parçalarının kullanıldığı üç farklı, ileri görüşlü erkek ve kadın kıyafeti ile yeniden yorumluyor. Koleksiyondaki parçaların şişip sönebilme özelliği, hava yastığının işlevselliğini vurguluyor.

Preston’ın iş kıyafetlerindeki lüks yorumuyla tanınan giyim markası, Mercedes-Benz’in sürdürülebilirlik taahhüdüne uygun olarak, piyasaya giriş yaptığı 2016 yılından bu yana çevreye daha az zarar veren süreçler kullanıyor. Preston’ın markası, günümüzde sokak giyimi alanında sürdürülebilirliğe öncelik vermekten gurur duyan az sayıdaki markadan birii. Mercedes-Benz konsept tasarımları, Preston’ın eski malzemelerden eşi benzeri olmayan parçalar tasarladığı RE-DESIGN programının bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.

Mercedes-Benz AG İletişim ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Bettina Fetzer, “Mercedes-Benz olarak, 1995’ten beri yakın ilişkiler geliştirdiğimiz moda sektörüne benzersiz ve küresel bir biçimde katkı yapmaktan gurur duyuyoruz. Bu alanda bizimle aynı değerleri paylaşan tasarımcılarla birlikte çalışmak, sürdürülebilir lüks tasarımı geleceğe taşıyabilmemize katkıda bulunuyor. Preston’ın sürdürülebilirlik konusundaki benzersiz yaklaşımı ve konuya bir kültür merceğinden yaklaşması, kendisini bu projede birlikte çalışmak için harika bir ortak yapıyor.” dedi. 

Heron Preston ise, “Mercedes-Benz ve markam, gezegen üzerindeki etkimizi azaltmak gibi ortak bir amacı paylaşıyor. Bu, iş birliğimizin başlangıç noktası oldu. Kendi koleksiyonumu piyasaya sürdüğümden bu yana, tasarım konusunda öncelikli yaklaşımım ileri dönüşüm ve sürdürülebilirliği yüceltmek yönünde oldu. Hava yastıklarının yıl dönümüne bu şekilde odaklanarak, geri dönüştürülmüş malzemelerden güzel bir koleksiyon yaratmak, bu koleksiyonu son teknoloji ürünü yakıt tasarruflu ve elektrikli araç filolarının yanında sergilemek benim için son derece keyifli oldu. Mercedes-Benz, kültür üzerinde çok güçlü bir etkisi olan ve simgeleşmiş bir marka. Kültüre ve onu şekillendiren her şeye hayranlık duyan biri olarak, bu ortaklık benim için heyecan verici bir deneyim oldu.” dedi.

Kavramsal tasarımlar, Ill Studio tarafından tasarlanıp fotoğrafçı ve film yapımcısı Thibaut Grevet tarafından çekilen bir dizi güçlü fotoğraf ve özel film aracılığıyla sergileniyor. Görsellerde yer alan araçlar arasında Yeni S-Serisi, S-Serisi Plug-in-Hibrit, bir kesit model, 500 SEL (W126) ve EQS yer alıyor.

Büyük bir sorumluluk kabul edilen dönüşüm ve sürdürülebilirlik düşüncesinin devamı olarak, çekimin yapıldığı şişme set yeniden uyarlanarak 6-8 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenecek Berlin Mercedes-Benz Fashion Week’de de enstalasyon olarak sergilenecek.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.